Гончар: Сильна Німеччина, на відміну від України, чомусь не може без газу з РФ

05

Дек 2018

Гончар: Сильна Німеччина, на відміну від України, чомусь не може без газу з РФ

; Коментировать


Україна, знаходячись під агресією РФ, вирішила «газове питання». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар. Об этом сообщает allcrimea.in.ua со ссылкой на СМИ.

Коментуючи інформацію про те, що Україна вже більш ніж 1095 днів не використовує російський газ, наш співрозмовник зазначає наступне: «Як бачимо, все нормально. Ніякої пророкованої нам тривалий час росіянами катастрофи не трапилось. Тому тут тільки можна констатувати той факт, що три роки — політ нормальний. Більш того, ми, по суті, показали добрий приклад для великого ЄС, який чомусь не бачить себе без російського газу. Україна, знаходячись під агресією РФ, вирішила це питання, а ось сильна Німеччина не бачить свого енергетичного майбутнього без російського газу. Це навіює на роздуми, що тут не все так просто».

За словами експерта, що стосується реверсу, за період останніх 2 років були відпрацьовані всі необхідні організаційні, правові та технологічні аспекти цього процесу.

«Власне кажучи, для нас як для країни, яка стала піонером в реверсному використанні ГТС, тому що саме Україна у 2009 році в умовах, по суті, російської газової агресії змогла розвернути ГТС у реверс і забезпечити країну газом попри те, що РФ повністю зупинила і постачання, і транзит через Україну. Тому для нас з техніко-технологічної точки зору це ті речі, яким у нас стали вчитися. Правда, у Європі це не визнають, але саме наш досвід реверсування ГТС послужив тим, що потім у ЄС запровадили обов’язковість використання існуючих газопроводів в режимі прямого і реверсного функціонування», — каже аналітик.

В той же час, додає Гончар, нинішня ситуація — це не привід розслаблятися.

«Безперечно, якщо Росії вдасться ввести в експлуатацію на повну потужність «Північний потік-2» і «Турецький потік» другу нитку, то за цих обставин для нас повноцінні реверсні постачання газу будуть складною річчю, тому нам треба заздалегідь до того часу поки Газпром реалізує свій сценарій «нуль-транзит» через Україну, ми повинні збільшити власний газовидобуток і не залежати ані від російських постачань, ані від різних забаганок Заходу. От це має бути стратегією і для нового президента, і для нового парламенту, уряду, які з’являться в Україні у 2019 році», — резюмує співрозмовник видання.


Джерело статті: “http://from-ua.com/news/469904-gonchar-silna-nimechchina-na-vidminu-vid-ukraini-chomus-ne-mozhe-bez-gazu-z-rf.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий