За два тижні нафта Brent подорожчала на 19%

06

Фев 2015

За два тижні нафта Brent подорожчала на 19%

; Коментировать

Березневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 13:28 за Києвом виросли в ціні на 1,77 дол. (3,13%) - до 58,34 дол. за барель, повідомляє агентство Bloomberg.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на березень на торгах Нью-йоркської товарної біржі збільшилися до зазначеного часу на 1,73 дол. (3,43%) і досягли 52,21 дол. за барель.

За останні два тижні Brent подорожчала на 19%, що є максимальним зростанням за вказаний період з 1998 року. Такий різкий стрибок викликаний побоюваннями, що масштабне скорочення інвестицій найбільшими нафтовидобувними компаніями призведе до скорочення постачань.

Волатильність на нафтовому ринку знаходиться на рекордних рівнях з квітня 2009 року, за даними Чиказької біржі опціонів.

"Волатильність так висока, оскільки інвестори не можуть зрозуміти, куди ринок рушить далі, - зазначив аналітик Saxo Bank Оле Хансен. - Відреагує ринок на скорочення кількості бурових установок в Штатах, або ж на зростаючі запаси в США і дії Саудівської Аравії?"

За даними компанії Baker Hughes, за тиждень, що завершився 30 січня, число бурових установок на нафтових родовищах в США впало на 90 одиниць, рекордними темпами за 60 років спостережень.

При цьому керівництво нафтовидобувної держкорпорації Саудівської Аравії Saudi Aramco прийняло рішення зменшити відпускні ціни на барель нафти марки Arab Light з поставкою в березні на 90 центів, і тепер компанія продає паливо на 2,3 дол. дешевше, ніж його спотова вартість.

http://gazeta.ua/articles/economics/_za-dva-tizhni-nafta-brent-podorozhchala-na-19/608340

Опубликовано в Мир

Оставить комментарий