Росія ще 5 років буде потерпати від дешевої нафти по $60

24

Апр 2015

Росія ще 5 років буде потерпати від дешевої нафти по $60

; Коментировать

У п'ятницю, 24 квітня, до 7.47 за київським часом ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,25 дол. до 64,60 дол. за барель, а ф'ючерси на сорт WTI - на 0,31 дол. до 57,43 дол., повідомляє Reuters.Таким чином, ціни на нафту знижуються з досягнутих у четвер максимумів 2015 року, проте завершують тиждень зростанням у зв'язку з бомбардуваннями Ємену.Зазначимо, що з початку квітня ціни зросли майже на 10 дол. через вплив військових дій на Близькому Сході.

У четвер ціни на обидва еталона піднялися до максимальних позначок з початку року, оскыльки авіація коаліції арабських держав на чолі з Саудівською Аравією провела не менше 20 нальотів на позиції хуситів у Ємені, хоча раніше на цьому тижні Саудівська Аравія оголосила про припинення бомбардувань.

Хоч Ємен і не входить до числа великих виробників нафти, ринки побоюються, що війна може вплинути на судноплавство в Баб-ель-Мандебській протоці, яка служить входом в Червоне море.

Виробники нафти припускають, що ціни можуть затриматися поблизу 60 дол. на п'ять найближчих років.

"Можна сподіватися на 75 доларів, але я думаю, що потрібно планувати, виходячи з більш низької ціни", - сказав генеральний директор Occidental Petroleum Corp Стівен Чейзен. На його думку, ціни залишаться близькими до 60 дол.

Нагадаємо, Росія, бюджет якої значною мірою залежить від ціни експортованих вуглеводнів, спочатку розраховувала бюджет на 2015 рік, виходячи з розрахунку середньорічної ціни нафти 96 дол. за барель. У лютому прем'єр країни Дмитро Медведєв заявляв про необхідність скоригувати бюджет з розрахунку середньої ціни на нафту в 50 дол. за барель.

За розрахунками експертів, бюджет Росії недоотримає близько 135 млрд дол. від експорту нафти при збереженні ціни на рівні 55 дол. за барель.

 

http://gazeta.ua/articles/economics/_rosiya-sche-5-rokiv-bude-poterpati-vid-deshevoyi-nafti-po-60/622807

Опубликовано в Мир

Оставить комментарий